Aşk Mı? Para Mı?


-1

Günlük hayatımız da sıkça karşılaştığımız sorulardan birisi ise aşk mı? Para mı? Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz. Ama bir dakika durun önce iki seçeneği de okuyun sonra tarafınızı seçin ya da hangisi olduğunuza karar verin.

1.Aşk

Eğer aşkı seçiyorsanız siz aslında gerçekten aşkın ne olduğunu bilen bir kişisiniz. Eğer hangisini seçeceğinize karar veremediyseniz âşık olup olmadığınızı bilmiyorsanız yazımızın devamını okumanızda fayda var. Âşık mıyım? Aşk öyle ha deyince olan bir şey değildir. Beklemediğiniz anlarda hiç tahmin dahi edemeyeceğiniz kişilere olan ani duygu yükselmesidir. Bu duygu yükselmesi nasıl oluyor? Sorusunu duyar gibiyim. Aslında duygu yükselmesinin tıp da bir açıklaması var fakat hormon testi yaptırmayacağımıza göre tıpta ki adı bizi çok ilgilendirmiyor ben size daha anlaşılır bir dille ne olduğundan bahsedeceğim. Duygu yükselmesi aslında o kişiyi gördüğümüzde kalbimizin kanatlanması ve salıncak çok hızlı sallanırken nefesin kesilir gibi olur ya kalbimizin o kadar yüksekte uçması işte. Kalbimiz yükselişteyken diğer organlarımız normal düzenine devam etmesi beklenmez. Midede karıncalanma, böyle kalbimize özenip oda içindeki kelebekler ile uçmak istemesi, böbreklerimiz ha bire heyecan için adrenalin üretmesi, beynimizin de saf dışı kalmasıdır. Yani bir bakıma bitkisel hayat beynimiz ölecek ama kalbimiz çalışmaya devam edecek. Eğer bu duygulara sahipseniz beyniniz saf dışında kalbiniz ile karar alıyorsanız geçmiş olsun ağır âşıksınız. Ve düşünemediğiniz içinde aşkı seçtiniz. Bu kötü bir şey değil elbette insanın her şeyi düşünmesi, bilmesi hayatında ona mutluluk vermez. Tıpkı ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz için şuan da ölüme rağmen yaşamaya devam etmemiz gibi.

2.Para

Sanırım siz Napolyon’un torunlarısınız. Para para demekten kendinizi alamadınız. Mutluluk göreceli bir kavramdır. Kimisi âşık olduğu kişide mutluluğu bulur. Kimisi de para da. Siz paranın mutlu edeceğine inanlardansınız. Âşık olduğun kişi ile aç kaldığında karnımızı aşk doyurmayacak, ya da karşında ki kişiye istediklerini alamayacağın zaman mutlu olamayacağı düşünüyorsun. Sende haklısın kardeşim ama bu noktada ilerde takılma sakın. Çünkü para sende aşkından önce geliyorsa karşındaki kişinin de senin paranı senden çok sevme olasılığı yüksektir. Karar senin.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

-1
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı