Ayla Filmi ve Hikayesi (Çok Ağlayacaksınız)


1950 yılındaGüney Korede’ye açılan savaşta yardıma giden türk birliğimizden Süleyman Astsubay Savaşın ortasında Anne ve Babasını kaybetmiş yetim kalmış 5 yaşındaki koreli kızı yanına alır , ona bakar kısa sürede birliğin neşe kaynağı olmuştur. hatta türkçe öğrenmeye bile başlamıştır.. Süleyman Astsubay Koreli kıza ‘AYLA’ adını vermiştir.Yakın Zamanda Baba-Kız gibi olmuştur.15 ay sonra birlik Türkiye’ye dönmek zorundadır.. Süleyman Astsubay Aylayı almak için çok uğraşmıştır. Kore kanunları olduğundan ne yaptıysa izin verilmemiştir hatta bavuluna koyup Türkiye bu şekilde götürmek bile istemiştir. Ayla yetimhaneye verilmiştir. Son vedasını eden Süleyman Astsubay Türkiye’ye dönmüştür. Ayla son anlarda Türkçe “Ağlama ben seni hiç bırakmayacağım ” diyerek oradan ayrılmıştır. Bunları yazarken bile duygulandım izlenmesi gereken gerçek yalanmış bir hikayedir. Duygularınıza hakim olamayacaksınız. Mendiliniz hazır olsun.
Süleyman amcamız Aylaya Kavuştu . Tekrar diyorum bunu izlerken Gözyaşlarınız felaket akıcak tişörtünüzlede silebilirsiniz gözyaşlarınızı. 61 yıl sonra o küçük Ayla büyüdü Çocukları Torunları oldu.Süleyman Dilbirliği’ni tekrar görme hasretiyle tam 60 sene geçti. Çok konuştum birazda izleyin.

Yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle dikkat çeken Can Ulkay’ın oturduğu dram filmi Ayla’nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikaye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar’ın da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp’in imzası var. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay’ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor.
Ayla Trailer ( EKİM 2017’DE DÜNYA SİNEMALARINDA )
Tüylerim diken diken oldu sabırsızlanıyorum!

Yorum Yapınız


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Yaa Çok Tatlı ! Yaa Çok Tatlı !
0
Yaa Çok Tatlı !
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Efsane! Efsane!
0
Efsane!
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Yoook Artık! Yoook Artık!
0
Yoook Artık!
Üzdünüz Üzdünüz
0
Üzdünüz
abelmega

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı