Ayrılık Acısından Kurtulma Sanatı


0

Ayrılık Acısı Nedir?

Kadın olsun erkek olsun herkes bir dönem ayrılık acısı mutlaka yaşamıştır. Ama sonunda ya barışılmıştır ya ebediyen yollar ayrılmıştır. En nihayetinde kısa süreli dahi olsa herkes bir kez dahi olsa ayrılık acısını tatmıştır. Kısa dönemli ayrılık yaşayanlar için bir lafım yok neticesinde barışmıştır sonunda ama ebediyen ayrılan yollar, o yolları ayıran taraflar için hayli sancılı bir dönem olabilmekte maalesef, yeni umutlara yelken açana kadar geçici bir durum pek tabii ki. Tabiatımız gereği unutmaya planlıyız çünkü. En nihayetinde unuturuz. Hele ki bir kadın ise klasik tabir ile bir kuaföre gitmek ve alışveriş yapmak unutturur tabusu aslında çok da doğru değildir. Belirli bir süre derinden yaşar acısını. Gerçekten sevmişse eğer. Erkekler ise bu durumu biraz daha kapalı kutu modunda yaşamayı tercih ederler. Pek göstermek istemezler acılarını. Arada ki farklılıklara rağmen en nihayetinde her iki tarafta gerçekten sevmişse eğer o acıdan nasibini alır.

Ayrılık Acısı Yaşayan Kadınlar

Kadınlar, ayrılığı hep ellerinde bir blöf unsuru olarak bulundururlar. Kimi zaman da bu blöfün ellerinde patlaması maalesef kaçınılmaz olur. Öncelikle ayrılık dönemimde bir kadın ilk olarak kendisini çikolataya boğabilir. Ardından ise aşama aşama eski arkadaşları aramak, alışveriş, kuaför ve aradan geçen zaman sonunda yanlışlıkla atılan bir mesaj ile taçlanır bunalım dönemi. O yanlışlıkla atılan mesaj yanlışlıkla değildir aslında kasten atılmıştır. Olumlu bir dönüş alınırsa ne ala ama eğer ki olumsuz bir yanıt alınırsa kadın o anda noktayı koyar ve yoluna devam eder. İşte bir kadının ayrılık ve yeni umutlara yelken açma serüveni.

Ayrılık Acısı Yaşayan Erkekler

Erkekler, her iki tarafında ilk uyguladığı performans aslında umurumda değil sensizde ayaktayım, bak ayrıldık ama bana hiçbirşey olmadı gösterisidir. Esas mesele de iki taraf için bu performans sonrası başlar zaten. Erkekler, öncelikle bu performansı sergiledikten sonra ilişkisi hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından sorgulanır ve genellikle olmadı gibi yüzeysel cevaplar verir. İkinci kez ısrar ile sorulduğunda ise çözülmeler başlar. Uzayan saç ve sakal, asosyellik durumları başlar ve yeni hobiler edinip arkadaş desteği gelene kadar bu sorgulama ve kabullenememe dönemi devam eder. En nihayetinde durumu kabullenen erkek de yeni umutlara yelken açar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı