Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Ne?


0

İnsanlığın büyük teknolojik imkanlara rağmen sırrını çözemediği en popüler konulardan biridir Bermuda Şeytan Üçgeni.

Bilmeyenler için bu üçgenin ne olduğunu neden şeytan üçgeni denildiğini biraz inceleyelim. Miami , Bermuda ve Puerto Rico arasında kalan üçgen şeklinde bir bölge var. Haritaya baktığınızda kolaylıkla görebilirsiniz. O bölgeyi özel yapan ise oradan geçmeye çalışan gemilerin ve uçakların tüm mürettebat ile birlikte kaybolması ve izlerine rastlanılamaması. Bazılarının ise sadece gemi iskeleti olarak bulunması. Ve bunun bir sefere mahsus olmaması, defalarca tekrarlanması.

Bu olayın sırrı üzerine ilk yapılan açıklama o üçgensel bölgede bir manyetik alanın olduğuna dair bir varsayımdı. Fakat bilim insanlarından bir kısmı buna karşı çıktı ve haklı olarak su üzerindeki bir gemiyi batıracak denli yüksek bir manyetik alanın var olamayacağını ileri sürdüler. Defalarca tekrarlanan ölçümler sonucunda burada o denli bir manyetik çekimin olmayacağı tespit edildi ve ilk açıklama bilimsel olarak çürütülmüş oldu.

E insanlık bu sırra o kadar odaklanmış durumdaki anında yeni bir açıklama gerekti haliyle. Bu kez ise o bölgede çok güçlü bir doğal gaz kaynağı olduğunu anlatan bu doğalgazın partiküllerinin suyun yoğunluğunu azaltarak gemileri batırdığı ve aynı şekilde hava yoğunluğunu ve haliyle sürtünmesini azaltarak uçakların da düşmesine sebep olduğu açıklandı. Ancak bunun da tam olarak açıklamadığı belli noktalar var. Ki bunlardan ilki neden binlerce insandan birinin bile bir kemiğine dahi rastlanamadığı?

Zamanla umuyoruz ki gelişen teknolojimiz ile birlikte Bermuda Şeytan Üçgenine her konuyu açıklayan ve tüm insanlığın kabul ettiği bir açıklama getirilir. Aksi halde çağımızın ve hatta dünyamızın en büyük sırlarından biri ile yaşamaya devam edeceğiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı