Boeing, 227Kg Yük Taşıyabilen Devasa Drone Prototipini Tanıttı


0

Artık Boeing 227Kg yük taşıyabilen devasa dronelar çıkarmıştır. Devasa dronelar, Missouri’deki Boeing Araştırma ve Teknoloji ilk uçuşları tamamlayarak, başarı elde etmiştir.

Boeing’in tarafından yapılmış olan açıklamanın içeriğinde, çevre dostu elektrik sistemi ile güçlendirilmiş bir kargo hava aracının dikey olarak uçmasına olanak sağlayan, 8 adet pervaneye sahip bir makine olarak belirtilmiştir. Bu drone, şimdiye kadar görünen en büyük dronelardan bir tanesi olmuştur.

Boeing’in tasarlamış olduğu bu drone, uzunluğu 4,57 metre, genişliği 4,49 metre ve yüksekliği 1,22 metre olan, hava taşımacılığında önemli bir yere sahip olan bir araç haline gelmektedir. Bu drone, 3 ay içerisinde bir şirket bünyesinde bir grup mühendisin geliştirmiş olduğu bir araçtır.

Drone gelecekteki hava kullanım araçları için çok işe yarayacak olan ve birçok testlerde kullanılabilecek bir araç olacaktır.

Boeing, özellikle NASA ve Amerikan ordusu gibi özel müşterilere çalışmaktadır. Drone’u kullanan en yüksek profile sahip müşterilerden bir tanesi ise Uber’dir. Boeing tarafından üretilen ve özellikle 227Kg yük taşıyabilen Drone prototipi, gerçekten dünya ve teknoloji dünyası için büyük bir fark getirecektir.

Çok büyük olmayan, fakat ağır bir yükü taşıyabilen ve birçok hava taşımacılığında işe yarayacak olan hava aracı, herkesin ilgisini fazlasıyla çekmektedir. 227Kg yük taşıyabilen devasa drone prototipi özel müşterilere, özel sipariş üzerine üretilip gönderilmektedir. Teknoloji piyasasında şuan için bulunmamaktadır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı