Çalışanlarına Sunduğu İnanılmaz İmkanlar İle Google


0

Google bir arama motoru olarak dünya devi dersek hiç de abartmış olmayız aslında. Bu kadar büyük bir şirketin ise çalışanlarına sunduğu imkanlar ise tam anlamıyla inanılmaz.

Küçücük bir örnek verelim, şirket gün içerisinde mutlaka şekerlerme yapmanızı istiyor; üstelik iş yerinde.

Bu imkanlar pek tabii ki sadece gün içerisinde mesai saatleri dahilinde özel ses geçirmeyen uyku kozalarında kaz tüyü yorgan ve kaşmir göz maskeleri eşliğinde yapılan bir siesta şekerlemesi ile sınırlı değil. Canınız yüzmek istediyse üç şeritli  olimpik yüzme havuzunda soluğu alabileceğiniz gibi çatıların üzerinde ki çayırlarda yetişen çileklerin de yine çalışanları için olduğunu unutmayalım. Bunların yanı sıra gün içerisinde şekerleme yapmak mecburi aslında ve şirket düzenli olarak çalışanlarının kilolarını kontrol ederek saçlarının kesilmesi gerektiği zamanlarda da şirkette saçlarınızı kestirebiliyorsunuz.

Google inşasına gelecek sene başlanacak olan yeni binasının onbir katlı olması ve Google merkez binası planlarına basketbol sahaları, koşu pisti ve yirmi dört saat açık masaj odaları da dahil. Şirket çalışanlarının ofisten çıkmazını istemediği için ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri ayağına ücretsiz olarak getiriyor. Bunlar, diş hekimi, fizyoterapist, doktor, güzellik uzmanı, avukat, ayakkabı parlatıcısı ve kuaför. Hatta kirli çamaşırlarınızı yıkamak için bile eve gitmelerine gerek yok. Çünkü, çalışanlar kirli çamaşırlarını ofis çamaşır makinelerinde yıkayabiliyor veya kuru temizlemeye teslim edebiliyor.

Tüm bunlara ilave olarak ev hayvanı yani bir köpek sahibi iseniz onu da ofise getirmenizi tercih ediyorlar ve ev hayvanınız için bir ziyaretçi kartı çıkararak giriş çıkışlarında herhangi bir sorun yaşamamanızı garanti altına alıyorlar.

Bu imkanlar oldukça cezbedici olsa da Google da çalışmak için işe girebilmek o kadar da kolay değil. Beş farklı röportaja tabii tutuluyor başvuru yapanlar. Google en zeki adayları tespit ediyor. Aslında şirkette işe girmek de zor işten ayrılmak da. Çünkü Google işten ayrılmalara pek sıcak bakmıyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı