Dişleri Daha Beyaz Göstermenin 5 Yolu


0

Dişlerimiz bizim için çok önemlidir, hatta öyle ki dişlerinizde sorun yaşadığınızda ve tedavi ettirmediğinizde, farklı sağlık sıkıntılarıyla da karşılaşabilirsiniz. Diş sıkıntıları haricinde, dişlerimizi beyaz gösterebilmek te ayrı bir sorun olmaktadır. Özellikle sigara tüketenler için dişleri beyaz gösterebilmek çok zordur, çünkü sigaranın içerisinde bulunan maddeler dişin sararmasına, diş etlerinde taşların oluşmasına ve dolayısıyla dişi çürütmesine neden oluyor. Bazı sigara kullanıcıları, eczanelerde bulunan sigara kullananlar için üretilmiş diş macununu kullanıyorlar, fakat o da bir yere kadar.

Öncelikle dişlerinizi elinizden geldiği kadar beyaz göstermenin bir yolu, her gün en az 2 defa dişlerinizi fırçalamak. Bu çok önemli ve unutulmaması gerekiyor.

Bunun yanı sıra, ikinci bir yol ise, bol miktarda kalsiyum ve su tüketebilirsiniz.

Üçüncü bir yol, daha fazla limon ve benzeri gıda maddeleri içeren ürünler tüketebilirsiniz.

Bunların yanında dördüncü seçenek, eğer evinizde muz bulunduruyorsanız, muz kabuğunu dişinize sürerek dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Beşinci bir yol ise, biraz daha basittir. Herkesin evinde mutlaka sirke bulunur. Sirke ile gargara yaptığınızda, zamanla dişlerinizin beyazlaştığını görebilirsiniz. Bunlar dişlerinizin beyazlaması için sadece birkaç seçenek. Başka yollarda bulunmaktadır ki bunlardan bir tanesi evinizde çilek macunu yapıp dişlerinize sürmek, biraz bekliyorsunuz ve sonra ağzınızı bol suyla yıkıyorsunuz. Dişlerinizi beyazlatmak için aslında sadece dişçiye gitmeye gerek yok. Evinizde bulunan malzemelerle de rahatlıkla dişlerinizi beyazlaştırabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı