Dünya’ya İzini Bırakan Sporcular


0

Spor, birçok insan için sağlıklı olmayı temsil etse de birçok insan için hayatın kargaşasından kaçtıkları, insanların kendilerine vakit ayırıp zaman geçirdikleri bir etkinlik olarak da adlandırılabilir. Bedensel ve ruhsal olarak insan ilişkilerini destekleyen ve düzenleyen spor dallarından onlarca isim sayabiliriz. Yapılan spor dalında insanın kendini geliştirmesi, hem sevdikleri sporu yapıp hem de bu spor dalından milyon dolarlara kadar artabilen ücretler kazanabilmesi kişinin iradesine ve azmine bağlı olarak değişim gösterebilir. İnsanların kendine örnek aldığı, onun ulaştığı başarılara ulaşmak için azimle çalıştığı birçok sporcu vardır.

1-Cristiano Ronaldo

   Sizin de kendinize örnek alabileceğiniz, kazandığı parayla dudak uçuklatan sporcuların başında gelen küçük yaşta annesinin onu keşfetmesiyle futbola başlayıp eline geçen fırsatları iyi değerlendiren Cristiano Ronaldo şuanda 93 milyonun üzerinde bir servete sahiptir.

 

 

 

2-Lebron James

Onu takip eden King James olarak da tanınan ünlü basketbolcu Lebron James’tir. 86.2 milyon dolarlık bir servete sahip olan James kariyerine ilk olarak başarılı bir futbolcu olarak başlamış da olsa ayak bileğinde yaşadığı bir rahatsızlıktan dolayı futbol kariyerine veda ederek basketbol kariyerine devam etmiştir.

 

 

 

3-Lionel Messi

Bildiğimiz gibi futbol birçok insanı kariyer olarak yükselten bir spor dalıdır. Lionel Messi’ de bu spor dalıyla dünya da 80 milyon servete sahip olarak en çok para kazanan üçüncü insan olma mertebesine başarılarıyla yükselmiştir.

 

 

 

4-Roger Federer

Bu başarılar arasında spor kariyerine 6 yaşında başlayan ve henüz 14 yaşındayken Dünya Şampiyonu olan Roger Federer karşımıza futbol ve basketboldan farklı olarak tenis dalıyla çıkıyor. 64 milyon dolara sahip serveti olan ünlü tenisçi şuanda Dünya Tenis Sıralamasında 3.lüğünü koruyor.

 

 

 

5-Kevin Durant

Dünya da en fazla başarıya ve servete sahip olan ilk beş sporcular arasında beşinci sırada olan Kevin Durant 60 milyonluk servetiyle bizi şaşırtmayarak basketbol sporunun önde gelen isimlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Anlayacağınız üzere ilk beşte olan bu sporcuların çoğu yıkık dökük hayatlardan kendi elleriyle çıkarak başarı yollarını çizmiş ve azimleriyle dünyada iz bırakmışlardır. Hayatımızda ne olursa olsun azmi ve inancı yakalarsak elde edemeyeceğimiz başarımızın olmayacağını anlarız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı