Enes Batur’un Youtuber Olma Yolculuğu ve Sinema Filmi


0

1998 yılı doğumlu Antalya’da yaşayan gerçek adıyla Enes Batur Sungurtekin, yaptığı şakalar çektiği oyun videoları ve yaptığı parodiler sayesinde diğer Youtuberlar’dan ayrılıyor.

Enes Batur’un youtuber olma yolculuğu

Şimdilerde ünlü olan ve yaklaşık 5,5 milyona yakın takipçisi olan ünlü youtuber Enes Batur, lise ikinci sınıftan itibaren youtube başında olarak bu yolcuğa başlamıştır. Bu kadar takipçiye sahip olup birde hayat hikayesi sinema filmi olarak çekiliyor ise Enes Batur’un youtuber olma yolcuğuna bir göz atmamak olmazdı. Enes Batur verdiği bir röportajda hayali olan bir işi yaptığını, youtuberlığı deneyimleyerek öğrendiğini, youtuberlık uğruna okulu dondurup bayağı bir risk alarak hayalini gerçekleştirdiğini, ailesinim ise bu işe pek karışmadıklarını sadece derslerini çalışmasını istediklerini ve örnek aldıklarından birisinin ise Pewdiepie olduğunu söylüyor.

İptal Edilen Altın Kelebek En İyi Youtuber Ödülü

Enes Batur, youtube da açtığı bilgisayar ve konsol oyunları hakkında yaptığı inceleme videoları ile üne kavuşmuştur. Fakat yaptığı argo konuşmalar nedeniyle ebeveynler tarafından pek sevilmiyor maalesef. Altın Kelebek Ödül töreninde bu sene ilk kez ödüller arasına giren en iyi youtuber ödülünü, bir çok güçlü rakibini eleyerek törende en iyi youtuber ödülünü Şeyma Subaşı’ndan almıştır. Fakat, Enes Batur’un paylaşmış olduğu videoların çocukları olumsuz etkilediği düşünülerek almış olduğu en iyi youtuber ödülü yine ödülü veren Altın Kelebek tarafından iptal edilmiştir.

Enes Batur ve Baturay Anar Ayrılan Yollar

Bir dönem Baturay Anar ile birlikte New Day New Game kanalında yaklaşık yüz bin takipçiye yayın yapan ikili iki yıl önce kadar yollarını ayırarak kendi kanalları üzerinden video paylaşımlarına devam etmiştir. Enea Batur’un şu anda yaklaşık olarak binbeşyüze yakın videosu bulunuyor.

Bir Enes Batur Hayat Hikayesi Olan “Hayal mi Gerçek mi”

Kendisi gibi youtuber olan arkadaşlarının da  rol aldığı Hayal mi Gerçek mi isimli filmde kendi hayat hikayesini anlatan ünlü youtuberın babasının altı yaşında aldığı bilgisayar ve o bilgisayarın tüm dünyası olması, youtuber olma hayali ve bu hayalinin ailesi tarafından desteklenmemesi sonucu hazırlanmak zorunda kaldığı üniversite sınavı ve vermek zorunda olduğu o karar ya hayallerinin peşinden koşup youtuber olacak ya da üniversite sınavına çalışacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı