Facebook’un Piyasa Değeri Neden 23 Milyar Dolar Düştü?


0

Facebook milyonlarca kişi tarafından her gün kullanılan bir sosyal paylaşım sitesi olmaktadır. Bir kişinin birden fazla hesabı olduğu ve birçok paylaşımların yapıldığı bir sitedir. Diğer sosyal ağıların ve paylaşım sitelerinin ortaya çıkmasıyla beraber, facebook’taki kullanım azalmıştır, dolayısıyla piyasa değerinin 23 milyon dolar kadar düşmesi normal görülmektedir, fakat neden düştü ve neden bu kadar kişi artık diğer sosyal ağıları kullanıyorlar, kısaca bundan bahsedelim.

Facebook’ta çok fazla hesaplar bulunmaktadır, bazıları gerçek hesap, bazıları ise maalesef sahte hesaplardır. Facebook’u kullanan kullanıcıların, farklı amaçlar için kullanmaları, facebook’un piyasa değerini düşürmeye yol açmıştır.

Bunun yanı sıra, aynı zamanda facebook’taki üyelerin hesaplarını kapatmaları, dondurmaları ve diğer sosyal ağılara geçiş yapmaları da aynı zamanda facebook piyasa değerinin düşmesine neden olmuştur.

Bunun için facebook, özellikle bazı sosyal paylaşım ağıları ile işbirliği yaparak çalışmaktadır ki bu şekilde kullanıcıların hem facebook hesapları oluyor, hem de diğer sosyal paylaşım ağılarından, bilgilerini paylaşma imkânları oluyor.

Facebook dünyanın ilk sosyal paylaşım ağı olarak biliniyordu ve dolayısıyla çok hızlı gelişti ve milyonlarca kullanıcıya ulaştı, fakat yıllar geçtikçe, farklı özelliklere sahip yeni sosyal paylaşım ağılarının ortaya çıkması, Facebook’a rakip paylaşım sitelerinin geldiği anlamına gelmiştir.

Haliyle bugüne kadar facebook piyasa değerinin 23 milyar dolar düştüğü görülmektedir. Bu yılların getirdiği bir değer olmaktadır. Facebook yine milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır, fakat eski popülariteye sahip değildir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı