Günümüzde Teknolojik Olarak En Gelişmiş Firmalar


0

Teknoloji devrinde yaşayıp da teknoloji adında gelişim göstermemek olmazdı. Günümüz dünya devlerinden teknoloji konusunda birbirine savaş açan dahi var.

Böyle söyleyince akla ilk gelen firmalar Apple ve Samsung markaları oluyor. Telefon, televizyon, bilgisayar başta olmak üzere birçok alan ile ilgilenen bu markalar dünya da teknoloji firmaları konuşulunca akla ilk gelenlerden oluyor.

Google, Microsoft, Facebook, Amazon, Alibaba, Oracle, İntel, IBM, Foxconn, Dell, Hp gibi dünyaca ünlü teknoloji firmaları uzun süredir başarılarını devam ettirmekte ve her geçen gün üzerine de bir yenisini eklemektedir.

İnsan hayatını kolaylaştırmak en büyük amaçları olan bu firmalar teknoloji devrinde hem insanlara yeni iş imkânları sunuyor hem de dünyayı gelecek nesillerin rahat yaşamasını sağlamak adına gelişmiş ve kolay yaşam standartlarına ait düzenliyor. Sadece bilgisayar, televizyon ve telefon seçeneklerinde değil insan aklına gelebilecek olan her türlü konuda kendilerini geliştiriyor ve yeni icatlarda bulunuyorlar.

Eski zamanlarda uzakta yaşayan bir insanı ziyaret etmek mümkün dahi değilken artık uzaktaki insanlarla hem konuşabiliyor hem de yanına gitme gereği duymadan görüntülü bir şekilde görüşebiliyoruz.

Teknolojinin bu denli gelişmiş olması biz insanları mutlu etse de akıllarda ‘’Daha ne kadar gelişebilir?’’ sorusunu da belirtiyor.

Her gün biraz daha fazla çoğalan dünya için yeteri boyuta getirilmeye çalışılan teknoloji firmaları görüyoruz ki yakın zamanda yerlerini kaptırmayacak gibi gözüküyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı