Karantina Günlerinde 7 Eğlenceli Etkinlik


1
51 / 100

Karantina Günlerinde 7 Eğlenceli Etkinlik – Corona(Korona) Sebebiyle evde geçen vakit uzun ve sıkıcı olabiliyor. Buna çözüm olarak evde uzun zamandır yapmadığınız etkinlikleri bulmanız gerekiyor. Evde nasıl eğlenceli vakit geçirilir?

Tüm dünyayı derinden etkileyen COVİD-19 olarak bilinen Korona(Corona) virüsünden korunmak için evlerimizde duruyoruz. Sosyal izolasyon sadece kendi sağlığımız için değil, ailemizin sevdiklerimizin hatta tüm ülkemizin sağlığı açısından çok büyük önem teşkil ediyor. Evlerimizde kalarak virüsün yayılmasını engellersek birkaç hafta içinde normal yaşantılarımıza döneceğiz.

Sosyal izolasyon günlerinde her gün yaptığımız rutinlerimizde değişiklikler meydana geldi. Her gün gittiğimiz cafelere spor salonlarına restorantlara gidemiyoruz. Arkadaşlarımızla gezintiye çıkamıyoruz.Normalde evimizde belki de birkaç saat geçiriyorduk ancak şu an 24 saat boyunca evdeyiz.

Evimizde geçen zamanlarda neler yapabileceğimizi biraz araştırıp sizin için evde uygulayabileceğiniz etkinlikler listesi hazırladık.

Karantina Günleri Evde Yapabileceğiniz 10 Eğlenceli Etkinlik

1-Eski albümleri, Facebook resim arşivinize dönün ve eski anıları hatırlayın. Eğer aile üyelerinizden de birileri yanınızda varsa güzel bir kahve eşliğinde anılarınız ile ilgili sohbet edip geçmişi yad edin. Ayrıca albümden hoşunuza giden fotoğrafları çıkarıp ikinci sıradaki etkinliği yapabilirsiniz.

ev yapımı albüm
ev yapımı albüm

2-Kendi Tasarımınız Bir Albüm Yapmak için bir albüm oluşturmak. Bir önceki aşamayı yaptıysanız ve 10-15 fotoğraf seçtiyseniz sırada bu fotoğrafları sergileyeceğiniz kendi tasarımınız bir albüm yapmakta. Evde bulabileceğiniz eva, karton, eski defter kapağı veya deri bir kumaş albüm kapağı olarak sizlere yetecektir. Ardından bir delgeç, makas ile evinizde bulduğunuz hoşunuza giden defter yapraklarını üst üste koyup eşit şekilde bir kenarını delip defter haline getirin. Sonra beğendiğiniz bir ip ile kapak ve sayfaları bağlayın. Sayfaları ve fotoğrafların altına istediğiniz notları şekilleri yazıp çizerek dilediğiniz gibi kişiselleştirin.3-IMDB’de en iyi dizi/film listesinden rastgele bir dizi veya film seçip onu yorumlayın. Arkadaşlarınız ile aynı filmi seçip her bir bölümü eş zamanlı izleyip üzerinde tartışın.

4-Bir online eğitim edinin. Uzun zamandır düşündüğünüz bir eğitime kaydolun ve bu süreçte eğitimi bitirin. Bilgeİş, Udemy gibi kanallardan farklı eğitimler edinebilirsiniz. Yoga, dil öğrenimi, kişisel gelişim, fotoğrafçılık gibi onlarca konuda kendinizi geliştirin.

5-Müzik listenizi temizleyin ve yeni müzikler keşfedin. Müzik tarzınızı keşfedip yeni öneriler sunan uygulamalardan yeni müzikler keşfedin.

6-Keşfettiğiniz yeni müzikler eşliğinde kendinizle baş başa kalın. Son 5 yılınızı değerlendirin. ”Yapılacaklar Listesi” çıkarın. Önümüzdeki 1 yılda kendinizde nasıl gelişimler istiyorsunuz. Hangi eğitimleri almış olmak hangi dilleri öğrenmiş olmak hangi hayallerinizi gerçekleştirmiş olmak istiyorsunuz?

to do list
yapılacaklar listesi

7- Takı Tasarlayın. Evde nasıl eğlenceli vakit geçirilir sorusunun en klasik ama en eğlenceli cevaplarından biri de tasarım yapmaktır. Evinizde bulunan eski takılarınızı sökün ve tarzınıza uygun yeni bir tasarım yapın. Bu hem uğraştırıcı bir etkinlik hem de bu karantina günlerinde eğlenceli bir aktivite. Yaratıcılığınızı geliştirmesi de cabası.

Önümüzdeki zamanlarda tekrar yeni listeler paylaşacağız. Birlikte atlatacağımız bu zor günlerde sağlıkla kalın, evde kalın diyoruz 🙂


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

1
abelmega

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı