Sağlıklı Zayıflama Yöntemi


1

Çağımızın en büyük problemlerinden birisi obezite.
Ancak bilinmesi gereken nokta şudur her fazla kilo obezite değildir. Bazen sadece birkaç kilo fazlanız vardır ve aynaya baktığınızda kendinizi bundan çok çok daha fazlaymış gibi algılarsınız.
Kişilerin sürekli ekranlarda gördüğü modeller, oyuncular, sanatçılar, reklamlar hepsi aslında bize bir algı oluşturuyor ve şunu beynimize kazıyor. İncecik değilsen çirkinsin!
Bu algıya kapılan kişiler internetten buldukları hesaplama yolları ile ideal kilolarını bulup o kiloya inmek için zayıflama çalışmalarına başlıyor. Oysa ki bu hesaplamalar, vücudunuzdaki yağ oranı kas oranı su oranınında etkilenen süreçlerdir ve bir uzmandan yardım alınmasını gerektirmektedir.
Yeme bozukluklarına varan süreçlerin ilk adımı yıllar içinde kazanılan kiloları bir gün ya da bir hafta bazen de bir ay içinde hem de ekstra hiçbir şey yapmadan sadece aç kalarak vermeye çalışmaktır.
Bu noktada internette araştırmalar yapan kişinin karşısında hızlı kilo vermek için diyet listeleri çıkmaktadır. Ancak diyet listesi kişiye özeldir, kişiye özel olmalıdır. Zayıflama yöntemleri araştırmasına girildiği zaman aslında sistem oldukça basittir, sağlıklı beslenme ve hareketli bir yaşam.
Kilo vermenin yollarında bundan daha etkilisi bilinmemektedir. Ancak diyet listesi ve yapacağınız spor veya antrenman programları ile ilgili sizi analiz edebilen, doğru programı ve listeyi ayarlayabilen uzmanlardan yardım almanız gerekmektedir. Çünkü diyet listeniz kadar yaptığınız antrenman programı da size uygun olmalıdır. Aksi halde kendinize zarar verebilirsiniz.
Özetle, günümüz beden algılarını, kişilerin zayıflama konusunda karşısında çıkabilecek süreçleri ve olması gereken noktaları inceledik. Sağlığınız için bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

1
abelmega

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı