Spor’un Sonunu Getirdiği 5 Önemli İnsan


0

Spor tarihine başarıları ve kazançları ile damgasını vuran onlarca insan olduğu gibi şansları yaver gitmeyen ve sevdikleri spor dallarının kendilerinin sonu olduğu birçok insan var. Kimi zaman talihsizlik kimi zaman bir unutkanlık, kimi zaman ise yaptıkları spor uğruna kendilerini fazlaca zorlamaları sonucu vücutlarının iflas ettiği ne yazık ki birçok sporcumuz var.

1-Beyzbol Ölümüne Sebep Oldu

1920’de oynanan bir beyzbol maçı sırasında kafasına gelen beyzbol topu yüzünden vefat eden Hindistan’lı Ray Chapman, olay sırasında maçı izlemeye gelen insanları büyük bir şaşkınlığa uğratmıştı.

 

 

 

 

 

2-King Kong’ un Ölümü

Kendisine King Kong lakabının takıldığı, yaşamı boyunca arkadaşlarına ölümünün bir ringde gerçekleşmesini istediğini söyleyen güreşçi Kirk, ne tuhaf ki 1987 yılında çıktığı bir maçta ‘’Belly-Splash’’ yaparken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir.

 

 

 

3-Paraşüt Sonu Oldu

Gökyüzü dalışı yapan ünlü akrobat Ivan McGuire 1988 yılında yaptığı 3 bin metrelik bir hava uçuşu sırasında kendini görüntülemek için kayıt aldığı kamerasıyla beraber Kuzey Carolina’ dan atlarken paraşütünü unutarak yere çakıldığı anları kayıt altına aldı ve ölümünü kendi elleriyle çekmiş oldu.

 

 

 

 

4-Futbol Sevgisi Sonunu Getirdi

Bir zamanlar bizim ülkemizde de forma giyen Meksika’ lı ünlü oyuncu Antonio De Nigris toplam 7 farklı takımda forma giymiş, her zaman futbolun hakkını vererek oynamış ve henüz 31 yaşındayken maç sırasında geçirdiği kalp krizi sebebiyle hayata gözlerini yummuştur.

 

 

 

5-İhmal mi Kader mi?

Güngören’ de yapılan Olimpik bir yüzme yarışında henüz sebebi açıklanamayan bir durumla hayata gözlerini yuman Engin Bilgili arkasında birçok soru işareti bırakarak aramızdan ayrıldı. Hem spor komitesini hem de yakınlarını şaşkına uğratan Engin Bilgili’ nin su altında gereğinden uzun süre kaldığı düşünülüyor.

İşte bunun gibi her geçen gün artan bir listenin başını oluşturuyoruz. Bu ölümler bize her ne yapıyorsak yapalım hiçbir zaman sınırların ardına geçmememiz gerektiğini, yaptığımız her şeyde ölçülü davranmamız gerektiğinin uyarısını yapıyor. Spor, bizi sağlıklı yaşama ulaştırmak ve düzenli bir hayatımızın olmasını sağlamak adına yapılan bir uğraştır. Aşırıya kaçmadan yapmalıyız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı