Ünlü Türk Youtuberlar


0
Google’ın YouTube’ı satın almasıyla yeni bi meslek de doğmuş oldu Youtuber. Youtube Adsesnse ile işbirliği yaparak kazancının belirli bir kısmını YouTube için içerik üretmeye çalışan kişiler ile paylaşıyor. Kazanç sahipleri ise YouTube için video çekerek ek bir kazanç sağlamak amacındalar. Kimileri bu işi çok daha profesyonel bir şekilde yaparak popüler videolar çekerek ciddi anlamda büyük paralar kazanabilmektedir.

Bu tarz bir ek kazanç yöntemi de doğmuşken YouTube da kanalı olmayan kalmadı gibi denebilir. Tabii ki çok popüler ve ünlü olanları da mevcut. 2011 yışında kurduğu YouTube kanalı ile Orkun Işıtmak, kanalının tamamen eğlence ve eğlendirmek amacıyla olduğunu belirterek, her tarzda videolar çekmesine rağmen oyun videoları ile ünlenmiştir.

Hem bir oyun hemde bir eğlence kanalı arıyorsanız Enes Batur‘un kanalına göz atmalısınız. Enes Batur, şakalar yapıyor, parodiler çekiyor, rakiplerine meydan okuyor ve oyun videoları da var bu sebeple diğer Youtuberlar’dan biraz ayrılıyor.

Daha önce spikerlik ve seslendirme sanatçılığı yapmış, süzgün diksiyonu ve çarpıcı açıklamaları sayesinde göze çarpan Uras Benlioğlu , günlük hayatı kolaylaştıracak ve pratik bilgileri, gündemde dikkat çeken bilgileri, tuhaf aletleri ve neşeli deney videoları çekip paylaşarak en yaratıcı Youtuberlar’dan birisi olmuştur.

Videolarında imkansız sorulara cevap arayarak ilginç bilgiler paylaşan Ruhi Çenet,

Yeni oyunlar deneyerek ve oyunlar üzerine tanıtım videoları çeken MuratAbiGf

Aalışveriş, karşılaştırma temalı ve kendin yap videoları çeken Meryem Can da izlerken keyif alabileceğiniz Youtuberlar’dan.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı