Youtube Türkiye Neden Dissleşiyor ?


0

Türkiye son zamanlarda ünlü youtuberların karşılıklı atışmaları ile çalkalanıyor. Enes Batur, Orkun Işıtmak, Berkcan Güven, Kafalar, Reynmen, Halil Söyletmez, Baturay gibi ünlü youtube fenomenlerinin içinde yer aldığı bu dissleşme macerası neden başladı bu süreçte neler oldu bakalım?

 1. 1 Her şeyin başlangıcında Reynmen ve Berkcan Güven Ağustos sonlarında, youtuberların beğenmedikleri yanlarını ve içeriklerini hedef alan ''Biziz'' şarkısını yayınladılar.


  Bu şarkıda kendilerinin 1 numara olduklarını söylüyorlardı.

  Harika çekimi ile de dikkat çeken bu klipte Reynmen ve Berkcan Güven kendilerinden oldukça emindiler ve 1 numara olarak kendilerini görüyorlardı. 

  Ancak Reynmen ve Berkcan'ı bu yayından yalnızca 5 dk sonra ilginç bir sürpriz bekliyordu. Artık Enes Batur'un hemen hemen var olan tüm youtuberları hedef alan dissi yayına girmişti.

 2. 2 Enes Batur'dan Youtuber'ların Düşüşü


  Şarkı, beş dakika önce yayına girip kendilerini 1 numara olarak ifade eden Reynmen'e ''Reynmen yaptığın en iyi bu mu? Al sana en iyisi oldu bu!'' diyerek klipte de Reynmen'in ve kendi izlenmelerini analizine yer verdi.

 3. 3 Halil Söyletmez ve Burak Güngör de 15 Eylül'de oldukça başka bir açıdan olaya dahil oldu.


  ''Youtuberların Yükselişi'' şarkısıyla pozitif bir tavır sergilediler.  Youtube'daki kavgaları anlamsız bulan ikili herkesi övüyordu. Evet aslında bu bir diss değil, youtubedaki disslere ve kavgalara tepki şarkısıydı.

 4. 4 Kafalar da Halil Söyletmez ile aynı gün konuya dahil oldu ve Biziz' e karşılık ''Sizsiniz''i yayınladı.


  Bu şarkı da basit içeriklere tepki gösterip kaliteli ve masraflı olduğunu söylüyordu.

 5. 5 Orkun Işıtmak da 16 Eylülde Youtube Çöplüğü şarkısı ile disslere dahil oldu ve herkese diss attı.


  Farklı sosyal medyalardan fenomen olup ardından Youtube'a dahil olanları eleştiren Işıtmak, Youtube'un artık çöplüğe dönüştüğünü söylüyordu. Enes Batur için ''Sesi kes, videoların cidden patates, evinin adresi clickbait dere köyü, gideceğin yer belli youtube çöplüğü.'' sözleri şarkının en dikkat çekici yeriydi

 6. 6 ForeverGamers'tan ''Youtuberların Sonu''


 7. 7 Baturay dan Youtube Fenomenleri Diss


 8. 8 Enes Batur'dan Son Diss geldi


  Ancak son olmadı. Çünkü bu diss'e karşılık vereceğini söyleyen biri olmuştu.

 9. 9 Berkcan Güven'den ''Youtube Benim İşim''


  Bu şarkı o zamana kadar yayınlananlardan hem daha emek verilmiş hem de daha detaylıydı. Berkcan, büyük kişilik bir ekiple çalışmış bu klip için. Çekimlerde bu diss sürecinde ilk kez helikopter kullanılmış. Fakat şarkıdaki asıl ilginç nokta Berkcan Güven ilk disste feat. yaptığı Reynmen'e bu şarkıda diss atıyordu ve ''geri vites'' yapmakla suçluyordu Reynmen'i. Bu çok önemli bir detaydı çünkü Berkcan Güven Reynmen ie dosttu. Fakat ilk şarkılarından sonra Reynmen'in Enes ile barışmasına Berkcan Güven tepki gösteriyordu. Reynmen ise bu şarkıdan sonra sosyal medya hesabından şarkıyı çok beğendiğini, fakat Berkcan'ın kendine dil uzatmasına üzüldüğünü açıklamaştı. Bununla da bitmedi, Reynmen yeni bir video hazırladığını ve bir diss yaptığını açıkladı. Bundan da anşaılacağı üzere, Youtube Türkiye'de sular bir süre daha durulmayacak gibi. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı