Zaman Makinesi Bir Bizde Mi Yok Diyeceğiniz 8 İlginç Rastlantı


0

Her dönemde insanların hayali geçmişe ya da geleceğe gidebilmektir. Bilim kurgu filmlerinin olmazsa olmazlarından biri de zaman yolculuğu ve gizemdir. Yalnız bunlar kurgu olsa da bazen gerçek hayatta öyle şeyler oluyor ki bu gizem karşısında sadece ürperti duyuyoruz. :/

  1. 1 Amerikan bir edebiyatçı, Titanic henüz inşa bile edilmeden bir roman (1898 Futility) yazmış ve böyle bir geminin var olacağını ve şans eseri bir kaza sonucu batacağını ve bunun ardından yaşanacak olayları çok önceden bilmiştir.


  2. 2 Bazı çevrelerce rastlantı olması pek mümkün olmasa da tüm dünyayı etkileyen 1.Dünya Savaşının başlama sebebi herkes tarafından bilindiği gibi Franz Ferdinand'ın öldürülmesidir. Bilinmeyen kısım ise Ferdinand’ın aracının plakası. Aracın plakası ne ilginçtir ki savaşın bitiş tarihi olan 11.11.1918 in tarihsel gösterimi olan 111 118 şeklindedir.


  3. 3 Ünlü yazar kuyruklu bir yıldızın geçişi sırasında dünyaya gelmiş ve bir sonraki kuyruklu yıldız geçişinde öleceğini söylemiştir. Ve ilginçtir ki tahmini gerçek olmuş.


  4. 4 Lanetli mi şanslı mı dense bilinemeyecek bir kadın,Violet . Hemşire olan bu kadın biri Titanic olmak üzere batan üç gemiden de sağ olarak kurtulmuş.


  5. 5 Çizgidizi severlerin çok iyi bileceği bir tesadüf olan Simpsonlar dizisindeki başkanlık sahnesinden bahsediyoruz. 16 yıl önce dizinin yayınlandığı gün Trump tasvir edilmiş ve başkan olarak gösterilmiştir. 16 yıl sonra aynı gün Trump başkanlığa geçmiştir.


    Sonradan bu durum yalanlanmış olsa da yine de bazılarımızda İkiz Kuleler vakasından sonra bu çizgi dizi ile ilgili şüphe hep kalacak.

  6. 6 Belki de en ilginç rastlantı olması ihtimali yüksek olan ünlü gotik edebiyatçılarından Edgar Allan Poe ‘nun bir vakası. Olay şu şekilde; Poe bir kitap yazıyor ve yazdığı olay tam 50 yıl sonra gerçekleşiyor. Hem de tüm detaylarıyla. Olan bir kaza sonrası hayatta kalmak için kazazedelerden biri yeniyor ve o kurban kazazedenin ismi kitaptakiyle birebir aynı.


  7. 7 1940’ın Haziran ayında Sovyet arkeoloji uzmanları Timurlenk’in mezarına ulaştılar. Mezar 20 Haziran 1940 tarihinde, Sovyet arkeologlar Timurlenk'in mezarını buldular. Mezarın üzerinde bir not vardı ve notta Timurlenk’in dlinden yazılmış, mezarını açan kişinin kendisinden çok daha güçlü bir düşman ile savaşacağını yazıyordu. Bu nota rağmen arkeologlar mezarı açtılar ve olaydan yalnızca birkaç gün sonra Almanya, Sovyetleri işgal etti.


  8. 8 2000 yılında çıkan bir oyun olan Deus Ex, tasarımcılarından biri New York’u oyun içinde tasarlarken İkiz Kuleleri koymuyor. Bununla ilgili sorulara da oyundaki terörist saldırılar ile kuleler yıkıldı açıklaması yapılıyor ancak işin ilginç yanı kuleler gerçekte bundan tam 1 yıl sonra terörist saldırısıyla yıkılıyor.Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
Derin

0 Comments

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Akış
Özel Akışları yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı